Archive for desember, 2006

Årets siste strikkeprosjekter

Votter av en tråd Regia og en tråd grått ullgarn. Malin sine er strikket på tvers, mens Jonas sine er strikket tradisjonelt:

 

To par lester i Blueberry Waffle ble ferdige til jul og er gitt bort i julegave. Fikk ikke tatt bilder av dem før de ble pakket inn, så bildet er tatt av søsteren min nå i dag. Anna og Lise fikk hvert sitt par…..

Malin og mamma

I rødt og sort foran juletreet…

Julaften

Så er det endelig julaften. Trekløveret vårt foran vårt eget tre. Jula skal feires i nabohuset hos ungenes besteforeldre, så hjemme er det ingen pakker under treet….

 

Endelig kommer julenissen og moroa begynner. Nesten hele familien er samlet. Vi var tilsammen 16 mennesker og en hund.

 

Lise var litt skeptisk til nissen…

 

Så er det endelig utpakking!

 

Malin var med på å dele ut gavene…..

Ferdige julegaver

Her er noen av julegavene jeg ikke kunne vise fram før:

Juleball for ungene

De to største ungene var på juleball på lørdag. Festkledde barn danset og lekte, og de fikk servert gryterett med tilbehør, brus og dessert. Malin var med i første gruppe som hadde ball fra kl. 18 - 20. Marte, Camilla, Malin og Veronica hadde storkost seg:

 

Simen var på ball fra 20 - 23. Første gang han har vært så lenge ute på en tilstelning. Her er han sammen med Vilde og Trude fra klassen…

Julebakst

Når foreldrene ikke har tid så må ungene trå til. Jeg baker rundstykker og da må de minste leke litt med sin deig.

Mer sokker og KISS

Sokkene er ferdige, og for å illustrere størrelsen har jeg denne gangen lagt ved KISS`andre plate “Hotter Than Hell” som også ble utgitt i 1974:

Luciatog

Jonas har gått i Luciatog i barnehagen. I barnehagen er det 10 gutter på det meste, for her på øya er det bare gutter under skolealder forutenom lille Johanna - tremenning. Men hun var dessverre syk i dag. Årets Luciatog besto derfor bare av stjernegutter, men du verden så søte de er da….

Her sitter de forventningsfulle og ferdigpyntede  og venter - Joakim, Jonas og Martin…

En del av Luciatoget på vei inn i gymsalen der alle skoleungene sitter og venter på grøt!

Her synger Jonas Luciasangen. “Barnehagetante” Karianne sitter ved siden av…

Julekortbilder

I dag har vi tatt julekortbilder av ungene, og de kan vises fram!

Dette kunne vi ikke bruke…..

Ikke dette heller……

Og her er det visst også litt grimaser i luften…

Men dette ble greit. Det beste alternativet blant 20 bilder :)

Bivokslys og julevindu

Ungene og jeg har produsert en del bivokslys. Noen av dem solgte Simen på julemesse i går:

Så har vi laget julevinduer på kjøkkenet:

Sjablongene vi brukte til snøspraymotivene har Simen laget.

Next Page »